Recruitment Result

Print

22-02-2021 SELECTED LIST OF CANIDATES (FIELD INVESTIGATOR) FOR THE PROJECT
“TRANSFORMING CAREGIVING SERVICE INDUSTRY INTO FORMAL SECTOR INDUSTRY”
 

Selected list of canidates (field investigator) as per interview held on 18.02.2021 for the project titled “transforming caregiving service industry into formal sector industry” funded by NEC vide advertisement dated 04.02.2021 at iie website.

 

SL. NO

NAME

STATE

REMARKS

01

FARHANA HUSSAIN

ASSAM

SELECTED

02

LAKHYAJIT SAIKIA

ASSAM

SELECTED

03

BIDYAWATI BARMAN

ARUNACHAL PRADESH

SELECTED

04

KAKUL DOLEY

ARUNACHAL PRADESH

SELECTED

05

LAKPA DOMA BHUTIA

SIKKIM

SELECTED

06

SABITRI KHATIWODA

SIKKIM

SELECTED

07

TEMJENSHONGLA

NAGALAND

SELECTED

08

BENJUNGTILA

NAGALAND

SELECTED

09

SENOIRITA WANLAH

MEGHALAYA

SELECTED

10

YOMEKA BAREH

MEGHALAYA

SELECTED

11

MOUSUMI BEGUM

TRIPURA

SELECTED

12

PUBALI DAS

TRIPURA

SELECTED

13

F. LALDINPUIA

MIZORAM

SELECTED

14

C. LALDINPUII

MIZORAM

SELECTED

15

SHAMURAILATPAM JAMES SHARMA

MANIPUR

SELECTED

16

HEIKRUJAM SANATON MEITEI

MANIPUR

SELECTED

 

22-02-2021

WAITING LIST OF CANIDATES (FIELD INVESTIGATOR)FOR THE PROJECT

“TRANSFORMING CAREGIVING SERVICE INDUSTRY INTO FORMAL SECTOR INDUSTRY”

 

Waiting list of canidates (field investigator) as per interview held on 18.02.2021 for the project titled “transforming caregiving service industry into formal sector industry” funded by NEC vide advertisement dated 04.02.2021 at iie website.

SL. NO

NAME

STATE

REMARKS

01

LAKHYAJIT SAIKIA

ASSAM

WAITLIST

02

KYNSAIBOR KHARKONOR

MEGHALAYA

WAITLIST

03

SAPILIN L. TONGKHOR

MEGHALAYA

WAITLIST

04

DESIREE MARY KHARIR

MEGHALAYA

WAITLIST

05

LALLAWMZUALI FANAI

MIZORAM

WAITLIST

06

S. THANGKHANLAN HAOKIP

MANIPUR

WAITLIST

07

KAKUL DOLEY

ARUNACHAL PRADESH

WAITLIST

 

 

18-02-2021

List of selected candidate for PMVDY Project

 

Ref No.F(182)/Part-II/2019-20                                                                                       Date: 18/02/2021

 

With reference to the advertisement on website dated 05/01/2021, the selection list of candidates for the post of Project Head Gr-II, Project Lead, Project Executive Grade I, Project Executive Grade II, Project Associate (all post on purely contractual basis) for PMVDY project subsequent to the Written and Personal Interview held on 27th Jan, 28th Jan 2021 respectively.

Project Head Gr-II

Sl No.

Candidate Name

Remarks

Nil

Nil

Nil

 

Project Lead

Sl No.

Candidate Name

Remarks

01

Ananta Gogoi

Selected

02

Chandan Pachoni

Selected

03

Ruchira Choudhury

Selected






Project Executive Grade I

Sl No.

Candidate Name

Remarks

01

Revant Bhattacharjee

Selected

02

Tanushree Baruah

Selected

03

Jogesh Dihingia

Selected



Project Executive Grade II

Sl No.

Candidate Name

Remarks

01

Joseph Amo Jojo

Selected

02

Meenakshi Dutta

Selected

 

Project Associate

Sl No.

Candidate Name

Remarks

01

Gaurango Boro

Selected

02

Braidton Daimari

Selected

03

Bhupali Kalita

Selected

04

Deepshika Das

Selected

Sd/-

Administrative Officer, IIE

 

18-02-2021

List of selected candidate for PMVDY Project

 

Ref No.F(182)/Part-II/2019-20                                                                                       Date: 18/02/2021

 

With reference to the advertisement on website dated 05/01/2021, the selection list of candidates for the post of Multitasker Gr-I and Cluster Development Executive (CDE) (all post on purely contractual basis) for PMVDY project subsequent to the Written and Personal Interview held on 02th Feb, 03th Feb 2021 respectively.

 

Multitasker Gr-I

Sl No.

Candidate Name

Remarks

01

Mridul Saharia

Selected




 

Cluster Development Executive(CDE)

SL.No

Name of Applicants

District

Result

1

Gwmsar Basumatary

Baksa

Selected

2

Pramod Sarma

Barpeta

Selected

3

Bhaskarjyoti Hazarika

BiswanathChariali

Selected

4

Bijoy Dutta

Dhemaji

Selected

5

Karishma Chutia

Selected

6

Pausuiding Panme

Dima Haso/ Hojai

Selected

7

Satyasaran Barman

Selected

8

Manmohan Singh

Morigaon

Selected

9

Samiran Saikia

Jorhat

Selected

10

Tapash Kalita

Kamrup(Rural)

Selected

11

Micky Teron

West KarbiAnglong

Selected

12

Robinson Bey

East KarbiAnglong

Selected

13

Mahar Swrang Borgayary

Kokrajhar

Selected

14

Biliphang Brahma

Selected

15

Sunjing Brahma

Chirang&Bongaigaon

Selected

16

Chintamoni Bez

Majuli

Selected

17

Ashad Ullah

Nagoan

Selected

18

UtpalPatowary

Nalbari

Selected

19

BasantaTaid

N.Lakhimpur

Selected

20

Ranjan Pegu

Selected

21

Tilak Sarkar

Selected

22

Hrishikesh Borgohain

Sivsagar

Selected

23

JahnabiBoro

Sonitpur

Selected

24

Swrangsa Daimari

Udalguri

Selected


Sd/-

Administrative Officer, IIE